Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

3 kelionė: barais ateina branda

 

Brendimas siejamas su jaunatviniais spuogais, pirmomis menstruacijomis ar dar ten bala žino su kuo, bet tu žinai, kad tikra branda ateina tada, kai tu iš vakarėlio grįžti 22 valandą vakaro, nes kitą dieną tau reikės dirbti. Ir visai nesvarbu, kad tu dirbi iš namų, o rytoj – sekmadienis. Tau juk dar ir drabužius reikia išskalbti, ir grindis išsiurbti, ir šunį išvesti. Tavo draugai juokiasi, ir kelis kartus perklausia, kiek gi tau dabar metų. Gal 70?  Bet iš tiesų tau net ne trisdešimt septyni, kad tu būtum nuobodus, ir ne keturiasdešimt vienas, kad nebūtum įdomus. Tau tik trisdešimt. Net ne trisdešimt devyni – tokiu amžiumi dabar visi labai didžiuojasi.  Bet tu tu jauti, kad jau beveik subrendai, ir visai nesvarbu, kokia gimimo data įrašyta tavo pase.

Anksčiau per vakarėlius mėgdavai šokti, todėl ir grįždavai tik paryčiais, o dabar tau labiau patinka tiesiog elegantiškai pasėdėti, kad kitą dieną draugams ir pusdraugiams nebūtų ko aptarinėti. Tik užgroja Prūsaitis, ir tu jau važiuoji namo, kad ir kaip jis tave viliotų eiti šokt.

Kartais, kai eini į klubą, pasiimi knygą. Ne ne, tikrai ne tam, kad galėtum ją paskaityti, ar kad įpykęs galėtum užvažiuoti kokiam marozui. Tau knyga reikalinga tik todėl, kad galėtum išvengti neįdomių pokalbių apie nieką. Jei kas nors prieis, ir norės pakalbėti apie knygas, tu dėl to tik apsidžiaugsi – juk jau labai seniai bendravai su kokiu nors intelektualu.

Dar vieną brandos epizodą užfiksuoji atvykęs į svečius. Draugas iš Amerikos atvežė tavo mėgstamų saldumynų. Atplėši pakuotes, ir išdalini visiems bičiuliams, o likusius saldainius įsidedi į kuprinę. Tavo draugas amerikonas negali patikėti savo akimis, ir teiraujasi, kas gi čia tau nutiko. Klausi, o tai kaip kitaip elgtis – tyliai nueiti į prieškambarį, ir viską susikrauti į kuprinę? Draugas amerikonas atsako, kad taip – na, kaip visada. Toks atsakymas šiek tiek tave nuliūdina, bet nieko – išgyvensi. Dabar, kai jau tikrai tikrai jautiesi subrendęs, galvoji, kokius čia suaugusiems skirtus darbus nuveikti, ir supranti, kad niekas čia per daug nepasikeitė. Marškinėlių su kaukolėmis tai jau tikrai neatsisakysi, mėgstamų animacinių filmukų – tai jau tikrai ne, o visa kita lyg jau ir taip aišku: keltis ryte, dirbti, eiti miegoti ne paryčiais, bet vakare. Štai koks tas suaugusiųjų pasaulis. Nuobodus. Draugai tau sako, kad atėjo PATS PATS laikas gimdyti vaikus ar bent jau susirasti, kas tau juos pagimdytų – na, juk tada galėsi švęsti vaikų gimtadienius greitojo maisto restoranuose, vaikščioti į vaikams skirtus filmus ir kitaip linksmintis. Juk įdomu. Juk tai išsklaidytų tavo niūrią kasdienybę. Bet tu vis raukaisi, ir grasini, kad už tokius pasakymus vieną dieną tikrai pašalinsi iš socialinių tinklalapių draugų sąrašo. Tiksliau, grasini tik mintyse, nes esi pasiekęs tokią brandą, kad net ir keiksmažodžius dėlioji tik svo mintyse. 

Bet būna ir kitaip. Kartais kokį šeštadienį ateini į barą, ir tada, kai tavo draugas užsikalba su žavia barmene, supranti, kad ir tau reikia kaip nors pasilinksminti. Neturi jokio noro leistis į pokalbius su nepažįstamaisiais, todėl nueini į šokių aikštelę, pasidedi ten savo kuprinę su tais pačiais amerikoniškais saldainiais, ir imi aplink ją šokti. Kitiems baro lankytojams tai pasirodo pakankamai linksma, todėl netrukus šokate aplink tą tavo pusę gyvenimo talpinantį daiktą. Visi nori pasirodyti geresni už kitus, todėl šokių aikštelės viduryje ima vaizduoti tariamai išmoktus breiko judesius, atsispaudimus ar atsilenkimus. Svarstai, ką čia tokio gali parodyti, ir imi daryti pritūpimus. Pasirodo, ne tu vienas toks kietas – į šokių aikštelės centrą netikėtai ateina jaunuolis, kuris yra žymiai ištvermingesnis už tave. Daro jis tuos pritūpimus, šypsosi tau, – jis žino, kad turi didelį pranašumą. O tu nepasiduodi, tūpčioji pagal jo diktuojamą tempą, girdi, kaip tavo sąnariai ima braškėti, bet nesustoji. Galiausiai supranti, kad prie gero tai neprives, todėl tiesiog paspaudi jam ranką, ir eini į kamputį parūkyti. Supranti, kad rytoj raumenis skaudės ne tik dėl alkoholio.

Kittą dieną jautiesi siaubingai, ir atrodai tikrai baisiai, bet tu tikrai tikrai nesi pabaisa. Kai tave kankina liūdesys (gerai, gerai, – pagirios), tampi kur kas malonesnis žmogus. Štai – parduotuvėje nė nemirktelėdamas senyvo amžiaus žmonėms užleidi savo vietą prie kasos. Važiuodamas troleibusu taip pat apsidairai, ar niekam nereikia užleisti savo vietos. Padedi kaimynei parsinešti sunkius pirkinių maišus. Nieko nesakai kaimynui, kai jo šuo eilinį kartą bando tave užpulti. Paprasčiausiai neturi jėgų skleisti blogio. Štai kodėl vertėtų bent kartais išeiti į barą.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė...

13 kelionė: Superšunininkai

  Turi kaimyną, auginantį haskį. Ir dar vieną kaimyną, kuris augina jorkšyriuką. Vienas kaimynas šunį nuolatos uždaro į balkoną, todėl tenka klausytis dainų ir dainelių, o kito kaimyno šuns tu truputį prisibijai – jau yra tau kartą įkandęs į blauzdą. Tu irgi turi šunį. Vidutinio dydžio. Nei haskį, nei jorkšyrą. Kartais tavo vidutinio dydžio šuo bando užmegzti draugišką kontaktą su haskiu ar su jorkšyru, bet kaimynams tai nelabai patinka. Sako, kad haskis yra haskis, ir jam nereikia jokių draugysčių su kitais šunimis. Jo paskirtis – tempti. Kaip supranti, to šuns gyvenimo tikslas – tempti   savo šeimininką, nes visada pirmas pro duris išsiveržia haskis, o iš paskos dusdamas atbėga ir kaimynas. Jorkšyro šeimininkas irgi neleidžia savo šuniukui bendrauti su kitais savo giminaičiais. Vos tik pamato, kad tavo vidutinio dydžio šuo norėtų pauostyti jo jorkšyriuką, išpučia akis, ir pasiima šuniuką ant rankų – maža ką, gal tavo šuo perkąs jam gerklę. Jorkšyrininkai žino, kad jų šuniu...

4 kelionė: klientas visada teisus

  Jei dirbi klientų aptarnavimo srityje, tikrai žinai, kaip galima, ir kaip negalima kalbėti. Jei klientas turi nusiskundimų, tu jokiu būdu negali jam sakyti, kad eitų pas konkurentus, o tada, jei skambini ir siūlai tam tikras paslaugas, bet prisikambini turinčiam skundų esamam klientui,   negali tiesiog imti ir sakyti: „ach, taip,   suprantu, kad jūs nepatenkintas, gero vakaro“. Todėl tada, kai susiduri su tokiais klientų aptarnavimo specialYstais (taip taip, ne specialistais), tau iš karto kyla noras rašyti skundą. Tokių skundų jau esi prikaupęs visą sekciją, nes nori stebėti, ar bent kiek patobulėjai skųsdamasis. Supranti, kad tą irgi reikia mokėti, nes kitaip nieko neišsireikalausi. Graužiesi, kad „Facebook‘e“ galima tik vieną kartą palikti vienos žvaigždutės įvertinimą, nes tą su mielu noru atliktum dar ir dar kartą. Dar geriau – jei tą galėtum atlikti anonimiškai. Juk visada daug paprasčiau pulti kitus, kai niekas nežino, kas gi slepiasi po tavo pseudonimu. Ypač tad...