Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

5 kelionė: jaunojo odontologo kančios

 Kai dirbi ilgiau nei para turi valandų, parašai kokiam draugui, kad jau tuoj tuoj šoksi pro langą. Po valandos ar dviejų jis tavęs pasiteirauja, ar jau iššokai, o tu supykęs jam atrėži, kad nebuvo kada. Supranti, kad tau dirbti niekada nė nepatiko, nors visiems pasakodavai, kad štai, tau pavyko savo pomėgį paversti darbu. Taip taip, visada turėjai kažkokių mazochistinių polinkių, dėl to ir tapai odontologu. Tu supratai, kad daug ką aukoji – jokiais būdais negali prarasti savo pirštų jautrumo, todėl negali nei daržų ravėti, nei puodų šveisti, nors tai kadaise taip pat buvo tavo labai mėgstami užsiėmimai. Turi apsiriboti vien tik savo MĖGSTAMIAUSIU darbu: kankinti pacientus. Taip kankinti, kad darbo pabaigoje net ir tavo paties veidas tampa perkreiptas kančios.

Žinoma, tavo gyvenimo scenarijus galėjo susiklostyti visai kitaip. Pavyzdžiui, jei tau patiktų gaminti, nuspręstum atidaryti savo restoraną. Bet tave erzintų tai, kad žmonės ten ateina, ir sėdi. VISĄ VAKARĄ. Tiktų nebent greitojo maisto restoranas, bet tada dirbti tektų kur kas daugiau nei norėtųsi.

Jei tau patiktų vairuoti, be abejo, būtum tolimųjų reisų vairuotoju, bet ir toks darbas užknistų.

Iš tiesų norėtum tokio darbo, kuriame patirtum kuo mažiau streso. Norėtum dirbti su gyvūnais, kurie tavęs galbūt nenervintų. Tikrai nenorėtum lupti kailinių audinėms ar apsėklinti karves, tačiau negali nutylėti, kad jaunystėje dirbai įvairių darbų. Tu žinai, kad gyvūno kailio glostymas mažina stresą, todėl kažkada buvai įsidarbinęs kailinių parduotuvėje  (STUDIJOS GI KIEK KAINAVO) – jei sunervindavo koks klientas, eidavai paglostyti prabangiųjų šinšilos kailinių. Tai buvo seniai. Dabar tuo nesididžiuoji, ir į tokią parduotuvę tikrai neitum dirbti, bet supranti, kad tau jau gerokai virš trisdešimties ar keturiasdešimties, todėl persikvalifikuoti nėra taip paprasta.

Taigi, tu esi odontologas.

Visų gerbiamas odontologas.

Pinigų lupikas.

Dantų rovikas.

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Negali net apsakyti, kaip tau patinka eiti į darbą. Atsikeli ankstų rytą, sėdi į savo automobilį, ir važiuoji. Smagu. Ateini į savo kabinetą, pasisveikini su asistente, išklausai, kaip jai nenusisekė vakarykštis pasimatymas, pasiruoši darbo vietą, ir lauki pirmojo paciento. Jis vėluoja. Vėluoja, nors dar vakar naktį skambino į tavo asmeninį telefoną, ir verkė, kaip jam skauda dantį. Praeina 15 minučių, 20, dvim penkios. Vardenis Pavardenis vis dar nepasirodė. Ateina antras pacientas, ir trečias, o JO, to Pavardenio, kaip nėra, taip nėra. Tu jo nebelauki, štampuoji  dantis, ir lauki, kada ateis pietų pertrauka. Ai, tiesa, odontologai tokios neturi, todėl dirbi toliau. Lauki vakaro. O ką vakare? O vakare ir vėl sulauki Vardenio Pavardenio skambučio – dantį jam siaubingai tebeskauda. Tai štai tokia ta glausta mėgstamo darbo apžvalgėlė.

Tu negalvoji apie tai, kad tavo pacientams procedūrų metu irgi ne per smagiausia – kas kartą tenka žvelgti į tą nuobodų medį už lango, kuris tai pasidengia lapais, tai pasislepia po sniegu. Negalvoji ir apie tai, kad po šešias valandas trunkančio estetinio plombavimo pacientai nori tave užmušti. Negalvoji ir apie tai, kokią įtampą tenka patirti pacientams, kai jie laukia, kada sužinos galutinę procedūrų kainą. Tau nė motais, kad už akių tave vadina dantų sukčiumi – vietoj to, kad sutaisytum du dantis, nieko nepranešęs užplombuoji keturis, todėl kaina smarkiai šokteli į viršų. Pacientai vis tiek būna užhipnotizuoti dantų gręžimo garso, ir panirę į ekstazę. Nesupranta jau jie, kokį dantį tu jiems taisai, o vėliau jiems tenka skolintis iš bankų ir iš uošvienių – pasirodo, tavo teikiamos paslaugos paprasčiausiai nėra įperkamos. Tu irgi nori turėti pinigų duonai ir kruopoms, todėl kartais tenka ir šiek tiek pasukčiauti – vis tiek lieki visų gerbiamu dantų roviku (juk kibernetinių banditų visi bijo labiau). Tavo darbo specifika turi šiokių tokių privalumų – džiaugiesi galėdamas reklamuotis už pacientų pinigus. Jei darai estetinį plombavimą, kuriame nors socialiniame tinklalapyje įkeli nuotrauką, kokie baisūs buvo dantys, ir kaip gražiai tu juos sutvarkei. Tokios nuotraukos sulaukia ypatingai didelio susidomėjimo, todėl pacientų tau niekada nestinga. Kita vertus, galėtų jie taip smarkiai neužknisti...  Bet ką jau čia dabar, be tavęs neišsiverstų nė vienas mūsų. Savo darbu didžiuojiesi, ir nevengi apie tai pasigirti. Tik vakare, kai lieki vienas, kartais susimąstai, kad vis dėlto norėtum būti santechniku.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė...

13 kelionė: Superšunininkai

  Turi kaimyną, auginantį haskį. Ir dar vieną kaimyną, kuris augina jorkšyriuką. Vienas kaimynas šunį nuolatos uždaro į balkoną, todėl tenka klausytis dainų ir dainelių, o kito kaimyno šuns tu truputį prisibijai – jau yra tau kartą įkandęs į blauzdą. Tu irgi turi šunį. Vidutinio dydžio. Nei haskį, nei jorkšyrą. Kartais tavo vidutinio dydžio šuo bando užmegzti draugišką kontaktą su haskiu ar su jorkšyru, bet kaimynams tai nelabai patinka. Sako, kad haskis yra haskis, ir jam nereikia jokių draugysčių su kitais šunimis. Jo paskirtis – tempti. Kaip supranti, to šuns gyvenimo tikslas – tempti   savo šeimininką, nes visada pirmas pro duris išsiveržia haskis, o iš paskos dusdamas atbėga ir kaimynas. Jorkšyro šeimininkas irgi neleidžia savo šuniukui bendrauti su kitais savo giminaičiais. Vos tik pamato, kad tavo vidutinio dydžio šuo norėtų pauostyti jo jorkšyriuką, išpučia akis, ir pasiima šuniuką ant rankų – maža ką, gal tavo šuo perkąs jam gerklę. Jorkšyrininkai žino, kad jų šuniu...

4 kelionė: klientas visada teisus

  Jei dirbi klientų aptarnavimo srityje, tikrai žinai, kaip galima, ir kaip negalima kalbėti. Jei klientas turi nusiskundimų, tu jokiu būdu negali jam sakyti, kad eitų pas konkurentus, o tada, jei skambini ir siūlai tam tikras paslaugas, bet prisikambini turinčiam skundų esamam klientui,   negali tiesiog imti ir sakyti: „ach, taip,   suprantu, kad jūs nepatenkintas, gero vakaro“. Todėl tada, kai susiduri su tokiais klientų aptarnavimo specialYstais (taip taip, ne specialistais), tau iš karto kyla noras rašyti skundą. Tokių skundų jau esi prikaupęs visą sekciją, nes nori stebėti, ar bent kiek patobulėjai skųsdamasis. Supranti, kad tą irgi reikia mokėti, nes kitaip nieko neišsireikalausi. Graužiesi, kad „Facebook‘e“ galima tik vieną kartą palikti vienos žvaigždutės įvertinimą, nes tą su mielu noru atliktum dar ir dar kartą. Dar geriau – jei tą galėtum atlikti anonimiškai. Juk visada daug paprasčiau pulti kitus, kai niekas nežino, kas gi slepiasi po tavo pseudonimu. Ypač tad...