Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

11 kelionė: stebuklų metas

 

Pavargai ieškoti darbo.

Atsibodo klausytis kaimynų keliamo triukšmo.

Laikaisi dietos, bet svoris nekrenta.

Sugedo televizorius.

Trečią dieną lyja. Ir dar vėjas pučia.

Langai kiauri, b***.

Nerandi, kur padėjai telefoną.

Sausas kosulys kankina jau trečią savaitę.

Ir viskas atrodo jau šimtą kartų patirta, kad nebesinori nieko kartoti.

Kai susitinki su draugais, išgirsti gana keistą klausimą: „Apie ką tu pagalvoji kiekvieną rytą ir vakarą?“ „Apie mirtį“ – atsakai, ir nustembi, kodėl tarp jūsų ima tvyroti nejauki tyla. Visada galvojai, kad tai normalu, bet draugai mano kitaip. Jie  sako, kad galvoja apie gerus dalykus, kurie nutiko praėjusią dieną, ir svarsto, kokie nuotykiai laukia šiandien. Keistuoliai. Juk kiekviena praėjusi diena tik priartina tą dieną, kada numirsim, ir apie tai galvoti kaip ir pridera. Bet ne, draugai tau sako, kad nueitum pas psichologą, ar (dar geriau) užsirašytum psichiatro konsultacijai. Bet tu sakai, kad tai – kažkokia nesąmonė, nes tu neturi jokių savižudiškų intencijų. O kodėl neturi? Visų pirma, tingi gūglinti, kokių vaistų reikėtų išgerti, kad gana greitai būtų kaputt. Visų antra, negali pjaustytis venų – nuo pat vaikystės bijai kraujo. Visų trečia, negali šokti per langą – jis jau kelinta savaitė neatsidaro. Visų ketvirta, negali pasikarti – nežinai, kur ieškoti pakankamai tvirtos virvės. Visų penkta, negali šokti nuo tilto – dar kas nors sugalvos tave sulaikyti. Visų šešta, negali nusišauti – niekaip nepavyksta gauti leidimo ginklui laikyti. Visų septinta, negali samdyti žudiko – neturi tiek pinigų. Visų aštunta, negali nusinuodyti – nežinai, iš kur gauti nuodų. Visų devinta, tavęs negali suvalgyti joks gyvūnas – net uodams tavo kvapas šlykštus. Visų dešimta, negali nusiskandinti –upės, ežerai ir prūdai tave išmeta į krantą. Visų vienuolikta, negali lįsti po važiuojančiu automobiliu, autobusu ar traukiniu – angelas sargas visada tave patraukia. Visų dvylikta, negali nusinuodyti dujomis – nuo jų tau tik linksma pasidaro. Visų trylikta, negali perdozuoti narkotikų – jų vis pasirodo per maža. Visų keturiolikta, tu negali imti ir numirti iš bado – paprasčiausiai neturi tiek kantrybės. Na, ir visų penkiolikta, niekaip negali nusinuodyti alkoholiu, kuris mūsų šalyje tapo beveik uždraustas. Gal ir daugiau yra tų visokių galimybių, bet nėra nei noro, nei laiko apie jas galvoti. Maža to, jei numirsi, niekas nepašers tavo kačių – jau ir taip visos prieglaudos perpildytos. Todėl pabaigęs darbus atsiguli ant šono, sulauki savo kačių-masažisčių, kurios reikalauja tavo dėmesio net ir naktį, ir lauki geresnių laikų.

Tu supranti, kad tada, kai praeis ruduo, viskas vėl bus gerai ar bent pusėtinai.  Pavasarį tu visiškai nieko neatsimeni, kas vyko spalį ir lapkritį. Rugsėjį dar šiek tiek švietė saulė, o vėliau, kaip ir patys suprantate, jau nelabai. Taigi, ir atsiminti nėra ko. Sėdėjai, gulėjai. Sirgai. Pamiršai pasiskiepyti nuo gripo. Ėjai į darbą. Keikeisi. Bažnyčioj  nebuvai. O paskui atėjo Kalėdos. Kažkas suminkštino tau širdį, ir ėmei laukti pavasario.

Taip buvo pernai, užpernai, ir prieš daugybę metų. Viskas bus gerai. A. Kamiu yra pasakęs, kad gyventi – tai tikrinti, todėl tuomet, jei pamatai, kad nauja diena tau nieko gero nežada, su nekantrumu imi laukti kitos – galbūt ji tau padovanos gyvenimo džiaugsmo stebuklą.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

6 kelionė: how to recover Facebook account?

  Kai pagalvoji, gerai, kad turi draugų. Jie neleidžia tau pūstis. Jei pasigiri, kad va, tavo bicepsai ėmė ir išsipūtė, draugai tau iš karto pasakys, kodėl. Priaugai svorio – štai   kodėl taip nutiko. Jei pasigirsi, kad turi rašymo talentą, tau pasakys, kad rašai kaip Malūkas. Šiaip jau tai priimtum kaip komplimentą, bet iš balso tono supranti, kad čia reikėtų įsižeisti. Jei pasigiri, kad vakar į tave pažiūrėjo net trys moterys, draugai tau primins, kad už tavęs buvo televizorius, ir tuo metu rodė kačiuuuukus. Išmestum tu tuos draugus iš draugų, bet dabar tai nebėra tai dramatiška, kaip „One.lt“ laikais – „Facebook“ juk tau nepraneša apie nutrauktas draugystes. O juk negali taip tyliai imti ir nebedraugauti – juk norisi kažkokių fejerverkų. Tai ir draugauji toliau, kas belieka. Kartais, kai pasidalini kokiu nauju įrašu, pastebi, kad trūksta Petro, Jono, Genadijaus, Oksanos, Arvydo ir Juozo like‘ų. Pasvajoji, kad tas socialinis tinklalapis pagal tai reitinguotų tavo draugus, o tuomet,

12 kelionė: herojai ir pasmerktieji

  Kai sužinai, kad tavo rajone gyvena vagis, kuris naktimis išlupinėja kaimynų automobilių magnetolas, be jokio gailesčio sakai, kad jam reikia nukapoti pirštus. Bet kai sužinai, kad jis – mylintis tėvas, auginantis dvynius, tačiau dėl teistumo nerandantis jokio darbo, imi jo gailėti. O tai kaip žmogui gyventi, kaip jam vaikus į mokyklą išleisti? Jauti, kad nori jam padėti, ir mintyse jau dėlioji planą, kaip tą padaryti. Jam jauti kur kas didesnį palankumą nei kaimynui teisininkui, kuris, kaip sako kaimynai, vaikus auklėja kumščiu. Supranti, kad tas magnetolafilas yra kur kas geresnis žmogus, tik bėda, kad jam gyvenimas netinkamai susiklostė. Imi galvoti, kad aplinkybės kartais priverčia daryti pačius netikėčiausius dalykus, kurie plačiajai visuomenei atrodo truputį kitaip nei tau. Nori gyventi – turi nusižengti taisyklėms ir pasipelnyti kitų sąskaita. Nusikaltėliai kartais atrodo tarsi herojai. Svarbiausia, kad jie, padarę blogą darbą, savo kaltę kompensuotų kokiu nors gražiu gestu.

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė