Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

9 kelionė: Telemundo presenta

 

Kartais eini į parduotuvę, ir galvoji, prie ko čia prisiknisti. Gal kas šiukšlę numetė, gal kas rūko ne tam skirtoje vietoe, o gal kažkieno šuo gerokai per storas. Tokiomis dienomis (tarsi tyčia) visi žmonės tvarkingi, o jų šunys tiesiog puikios formos. Žinoma, gali paprašyti cigaretės, ir jos negavęs duoti kam nors į galvą. Bet tu ne toks. Ir rūkai tik elektronines cigarestes. Tiesą sakant, net ir gavęs tą senovinę cigaretę nežinotum kaip elgtis. Reikalauti žiebtuvėlio? Neturi jokio noro rūkyti. Paprašyti viso pakelio? Irgi ne išeitis – o jei ims, ir lengva ranka atiduos?

Tokiomis dienomis mėgsti išsimušinėti skolas. Štai, Antanas jau mėnesį 20 eurų negrąžina, o Petras praėjusią vasarą pasiskolino tavo dviratį. Laikas atgauti tai, kas tau priklauso. Kai draugai mato, kad tu aršesnis nei įprastai, nė nesistengia ginčytis. Dar ir kavos pasiūlo, ir žmonos kepto pyrago atpjauna. Tu tik nepyk, ir nesiūlyk muštis, nes baigsis kaip praėjusį kartą (o kaip ten baigėsi, niekas nė neatsimena). Ateini, susirenki, kas tau priklauso, ir išeini. Ką ten bepriveiksi pas tuos skolininkus. Kad jau atgavai savo turtą, tai ir muštis nėra jokio reikalo. Kartais bandai išsilieti skambindamas kokiai telekomunikacijų įmonei ir skųsdamasis per didele sąskaita ar nekokybiškomis paslaugomis. Tave nustebina pernelyg ramus balsas kitame laido (jkokio dar laido?) gale. Paprasčiausiai praeina noras kabinėtis.

Būna ir tokių dienų, kai jautiesi lengvai pažeidžiamas, ir visiškai neturi jokio noro kabinėtis prie kitų. Bet tada toks noras kyla kitiems, ir tai tave tiesiog išmuša iš vėžių. Štai, susitinki su draugu, kuris taip pat turi šunį, ir nusprendi kartu pasitreniruoti. Šunų aikštelėje telkšo balos ir tešlynai, tad pamanai, kad pievelė už aikštelės tam puikiai teks. Viskas klostosi kaip ir neblogai: pasikartojate seniau išmoktas komandas, duodate vienas kitam naudingų patarimų... Ir štai, prie jūsų prisikabina pikta bėgiotoja. Klausia ji tavęs, kas už šį renginį atsakingas. Pasakai, kad tai – joks ne renginys, tiesiog susitiko du šunys. Ji sako, kad tie šunys kelia pavojų. Tu jai pasakai, kad šunys su antsnukiais ir su pavadėliais, ir kad gali drąsiai bėgti – niekam ji neįdomi. Ji nepasiduoda – sako, kad tie šunys teršia pievas ir miškus. Pasiteisinimą vis dar turi – sakai, kad turi pilną kišenę maišelių. Moteriškė žeria kaltinimus ir toliau: sako ji tau, kad tie šunys kasa duobes. Atsakai, kad nekasa, nes jie užsiėmę visai kitais dalykais. Galiausiai ji meta kozirį – jos vaikas bijo praeiti, o jos akyse matai blizgančias ašaras. Tu jos pasiteirauji, o kur tas tariamas vaikas. Rodo ji į miško pusę, ir sako, kad tupi po medžiu, nes JIS BIJO PRAEITI. Tu pasiduodi – sakai, kad gerai, gerai, gerai, einam mes į aikštelę, nepykit, viso gero, geros dienos. O ji kaip bėgo, taip ir nubėgo – taip ir pamiršusi savo vaiką.

Būna ir tokių dienų, kai apskritai nieko nevyksta. Tu nesikabinėji, prie tavęs – irgi. Tokiomis dienomis nerandi sau vietos, todėl tiesiog pasineri į darbus: sako, kad darbas ne tik padeda greičiau prastumti laiką, bet taip pat ir išlaisvina. Esi visiškai ramus ir nė neketini eiti į gatves.

Bet nutinka ir taip, kad pas tave ima ir užsuka koks piktas kaimynas. Sako, kad keli per daug triukšmo – greičiausiai vėl sugalvojai bėgioti namuose. Arba (dar blogiau) – vėl padžiovei neišgręžtus skalbinius balkone: sako tau kaimynas, kad dar dar vienas toks išsišokimas, ir tau tikrai bus kaputt. Ginčytis tikrai nenori – pats supranti, kad kaimynas yra visiškai teisus. Todėl tik palinksi galva, ir bandai grįžti prie darbų. Supranti, kad ramybės daugiabutyje tikrai negali tikėtis – kaimynas iš vienuolikto aukšto jau lavina balso stygas, ir netrukus ims ruoštis vienam populiariam muzikiniam projektui. Nors save laikai ganėtinai tolerantišku žmogumi, bet manai, kad to jau per daug – eini pas kaimyną prašyti tylos.

Būna ir tokių dienų, kai ir pats nori kabinėtis, ir prie tavęs kimba nepatenkinti gyvenimu. Toks scenarijus neabejotinai yra pats blogiausias. Tu ir pats nevengi eiti pas kaimynus reikalaudamas tylos, ir pas tave užsuka vienas kitas už  sienos ar po tavo buto grindimis gyvenantis asmuo. Skundžiatės be paliovos, grasinate policija ar ne tokiu legaliu susidorojimo būdu. Bet štai, pilnatį pakeičia delčia, ir vėl atrodo, kad gyvenimas stovi vietoje. Tu nesiskundi, ir tavęs niekas neskundžia. Neturi jokio noro eiti į gatves ir kabinėtis prie niekuo dėtų žmonių, toddėl užsisakai picą, įsijungi „Santa Barbara“, ir stebi, kaip tavo televizoriaus ekrane verda dramos. Šypsaisi. Tavo gyvenime tokių dramų tikrai niekada nebus.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

6 kelionė: how to recover Facebook account?

  Kai pagalvoji, gerai, kad turi draugų. Jie neleidžia tau pūstis. Jei pasigiri, kad va, tavo bicepsai ėmė ir išsipūtė, draugai tau iš karto pasakys, kodėl. Priaugai svorio – štai   kodėl taip nutiko. Jei pasigirsi, kad turi rašymo talentą, tau pasakys, kad rašai kaip Malūkas. Šiaip jau tai priimtum kaip komplimentą, bet iš balso tono supranti, kad čia reikėtų įsižeisti. Jei pasigiri, kad vakar į tave pažiūrėjo net trys moterys, draugai tau primins, kad už tavęs buvo televizorius, ir tuo metu rodė kačiuuuukus. Išmestum tu tuos draugus iš draugų, bet dabar tai nebėra tai dramatiška, kaip „One.lt“ laikais – „Facebook“ juk tau nepraneša apie nutrauktas draugystes. O juk negali taip tyliai imti ir nebedraugauti – juk norisi kažkokių fejerverkų. Tai ir draugauji toliau, kas belieka. Kartais, kai pasidalini kokiu nauju įrašu, pastebi, kad trūksta Petro, Jono, Genadijaus, Oksanos, Arvydo ir Juozo like‘ų. Pasvajoji, kad tas socialinis tinklalapis pagal tai reitinguotų tavo draugus, o tuomet,

12 kelionė: herojai ir pasmerktieji

  Kai sužinai, kad tavo rajone gyvena vagis, kuris naktimis išlupinėja kaimynų automobilių magnetolas, be jokio gailesčio sakai, kad jam reikia nukapoti pirštus. Bet kai sužinai, kad jis – mylintis tėvas, auginantis dvynius, tačiau dėl teistumo nerandantis jokio darbo, imi jo gailėti. O tai kaip žmogui gyventi, kaip jam vaikus į mokyklą išleisti? Jauti, kad nori jam padėti, ir mintyse jau dėlioji planą, kaip tą padaryti. Jam jauti kur kas didesnį palankumą nei kaimynui teisininkui, kuris, kaip sako kaimynai, vaikus auklėja kumščiu. Supranti, kad tas magnetolafilas yra kur kas geresnis žmogus, tik bėda, kad jam gyvenimas netinkamai susiklostė. Imi galvoti, kad aplinkybės kartais priverčia daryti pačius netikėčiausius dalykus, kurie plačiajai visuomenei atrodo truputį kitaip nei tau. Nori gyventi – turi nusižengti taisyklėms ir pasipelnyti kitų sąskaita. Nusikaltėliai kartais atrodo tarsi herojai. Svarbiausia, kad jie, padarę blogą darbą, savo kaltę kompensuotų kokiu nors gražiu gestu.

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė