Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

16 kelionė: Memento mori

 

Tavo draugas džiaugiasi užmezgęs neįpareigojančius santykius. Visi vyrai jam pavydi – sako, va, ir sekso gausi, ir visko. Nes jei jau nueisi į zaksą, tai kelio atgal nebus. O štai neįpareigojantys santykiai žada amžinos meilės viltį ir kursto neišsipildžiusių svajonių ilgesį. Po 20 metų tavo draugas pagalvos – o juk galėjo būti kitaip. Juk galėjo su ta jauna panele ir vaikų susilaukti, ir šiltą meilės guolį susisukti. Amžiams. Bet tada jam to nereikėjo, norėjosi tik išlaikyti akimirkos žavesį, vėl pasijusti jaunu ir geidžiamu. Su žmona juk taip nebūtų.

Nauja meilė žada viltį, kad tu ir vėl būsi jaunas, ir tai truks amžinai. Bet negailestinga realybė tave sugrąžina ant žemės – po metų ar dvejų tu supranti, kad ir tavo buvusi žmona buvo ne ką prastesnė. Ir vėl pasijunti vienišas. Nors amžiaus vidurio krizė jau praeity, tu vis dar galvoji, ką norėtum nuveikti. Su parašiutu jau šokai. Banglentėmis jau plaukiojai. Motociklu jau pasidžiaugei ir pardavei. Net ir plaukus jau buvai nusidažęs. Tai kas dabar?

Bandai gręžtis į tai, kas yra tikra. Religija? Ne, tai ne tau. Savanoriavimas silpnesniųjų visuomenės atstovų organizacijose? Ne, tai ne tau. Paprasčiausiai nori būti tikras, kad kažką paliksi po savęs, ir tai neapsiribos vien tik šiukšlių kalnais. Bandei rašyti knygą. Nepavyko. Bandei eksperimentuoti su inovatyviais išradimais. Nepavyko – kinai tave aplenkė. Bandei patekti į Gineso rekordų knygą. Greičiausiai taip pat nepavyks. Bandei sukurti savo verslą, kuris dovanotų žmonėms dar nepatirtas pramogas. Nepavyko. Galiausiai prisiminei, kad jau kurį laiką visiškai nebendravai su savo vaikais. Nepavyko užmegzti kontakto. Supranti, kad praeityje padarei pernelyg daug klaidų, kurias atitaisyti nebus taip paprasta. Pripažįsti, kad sensti, ir kelio atgal nebėra. Nesvarbu, kokiomis spalvomis dažysi savo žilstelėjusius plaukas – niekas nesugrąžins prabėgusių jaunystės metų. O gal?

Nusiunti žmonai atsiprašymo laiškelį. Ji tave pasiunčia. Nusiunti dar vieną. Paštininkas tau jį grąžina atgal. Nenuleidi rankų – nusiunti dar vieną, ir galiausiai gauni atsakymą. Žmona tau sako, kad vis tiek nieko nebūtų pavykę, nes ji jau kurį laiką susitikinėjo su savo bosu. Bent viena našta nukrinta tau nuo pečių.

Atsiprašymo rašteliais  imi atakuoti ir savo vaikus – siunti jiems barbių ir plastikinių mašinėlių, bet tik tada, kai šios siuntos ima plūsti atgaliniu adresu, prisimeni, kad tavo vaikai jau seniausiai mokosi universitete. Ir vėl grįžti prie atsiprašymo laiškelių, kurie galiausiai duoda šiokios tokios naudos: sužinai, kad tavo vaikų gyvenamoji vieta jau seniausiai pasikeitusi, ir jų jau kuris laikas nėra mūsų Lietuvėlėje. Dukra pakėlė sparnus į Londoną, o sūnus – bala žino kur, buvę kaimynai sako, kad kažkur toli į Rytus. Tu supranti, kad vis tiek nieko gero neveiki, todėl leidiesi į savo gyvenimo kelionę, kurioje pamatai ko dar nematęs. Susipažįsti su kitų šalių kultūromis, susirandi naujų draugų, ir tavo galvoje vėl ima kirbėti mintis, kad gyvenimas dar tik prieš akis. Pažadi savo vaikams, kad būsi labai rūpestingas senelis, ir jautiesi susitaikęs su pačiu savimi. Su metų našta nepalenktyniausi, tačiau su savimi tampi atviras  – iššokęs su parašiutu neatjaunėsi, tačiau turi būti dėkingas už kiekvieną tau likusią dieną.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

6 kelionė: how to recover Facebook account?

  Kai pagalvoji, gerai, kad turi draugų. Jie neleidžia tau pūstis. Jei pasigiri, kad va, tavo bicepsai ėmė ir išsipūtė, draugai tau iš karto pasakys, kodėl. Priaugai svorio – štai   kodėl taip nutiko. Jei pasigirsi, kad turi rašymo talentą, tau pasakys, kad rašai kaip Malūkas. Šiaip jau tai priimtum kaip komplimentą, bet iš balso tono supranti, kad čia reikėtų įsižeisti. Jei pasigiri, kad vakar į tave pažiūrėjo net trys moterys, draugai tau primins, kad už tavęs buvo televizorius, ir tuo metu rodė kačiuuuukus. Išmestum tu tuos draugus iš draugų, bet dabar tai nebėra tai dramatiška, kaip „One.lt“ laikais – „Facebook“ juk tau nepraneša apie nutrauktas draugystes. O juk negali taip tyliai imti ir nebedraugauti – juk norisi kažkokių fejerverkų. Tai ir draugauji toliau, kas belieka. Kartais, kai pasidalini kokiu nauju įrašu, pastebi, kad trūksta Petro, Jono, Genadijaus, Oksanos, Arvydo ir Juozo like‘ų. Pasvajoji, kad tas socialinis tinklalapis pagal tai reitinguotų tavo draugus, o tuomet,

12 kelionė: herojai ir pasmerktieji

  Kai sužinai, kad tavo rajone gyvena vagis, kuris naktimis išlupinėja kaimynų automobilių magnetolas, be jokio gailesčio sakai, kad jam reikia nukapoti pirštus. Bet kai sužinai, kad jis – mylintis tėvas, auginantis dvynius, tačiau dėl teistumo nerandantis jokio darbo, imi jo gailėti. O tai kaip žmogui gyventi, kaip jam vaikus į mokyklą išleisti? Jauti, kad nori jam padėti, ir mintyse jau dėlioji planą, kaip tą padaryti. Jam jauti kur kas didesnį palankumą nei kaimynui teisininkui, kuris, kaip sako kaimynai, vaikus auklėja kumščiu. Supranti, kad tas magnetolafilas yra kur kas geresnis žmogus, tik bėda, kad jam gyvenimas netinkamai susiklostė. Imi galvoti, kad aplinkybės kartais priverčia daryti pačius netikėčiausius dalykus, kurie plačiajai visuomenei atrodo truputį kitaip nei tau. Nori gyventi – turi nusižengti taisyklėms ir pasipelnyti kitų sąskaita. Nusikaltėliai kartais atrodo tarsi herojai. Svarbiausia, kad jie, padarę blogą darbą, savo kaltę kompensuotų kokiu nors gražiu gestu.

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė