Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

21 kelionė: Meilė koronos metu

 

Kai nusprendi susitvarkyti virtuvės spinteles, jautiesi tarsi pasiklydęs laike: makaronų galiojimo laikas pasibaigė dar prieš penkerius metus, džiovintas slyvas rekomenduota suvartoti prieš dešimtmetį, o arbatos pakuočių nė nedrįsti tikrinti.

Prisimeni visus matytus filmus apie laiko kapsules, ir galvoji, ar kartais tu nebuvai į tokią pakliuvęs.

Išmesdamas 2006 metais pirktus prieskonius prisimeni kelionę į Graikiją.

Išmesdamas 2012  metais baigusią galioti arbatą mintimis nusikeli į Šri Lanką. Kažin, kada tu ten buvai?

Dar randi 2004 metais Tailande pirktus prieskonius.

Galvoji apie tuos laikus, kai dar jauteisi jaunas, ir savo laisvą laiką leidai keliaudamas. Dabar jau nebežinai, ar kada nors galėsi vėl nusipirkti lėktuvo bilietus, ir nerūpestingai keliauti į kitą pasaulio kraštą. Laikai pasikeitė. Pasikeitei ir tu.

Prisimeni, kai nuvažiavęs į Palangą tiesiog negalėjai atsiginti dailiosios lyties atstovių dėmesio. Galėjai rinktis, kurią jų pasikviesti į restoraną pagurkšnoti vyno, o dabar  savo vienatvę turi talpinti 30 kvadratų bute. Galėtum čia pasikviesti kokią merginą, bet net neabejoji: ji neateis. Kur tau jos ieškoti? Socialinė distancija tapo tokia didelė, kad jau nebežinai, ar tinkamai išgirstum merginos vardą, o ji suprastų, ką tu nori pasakyti. Maža to, megzti naujas pažintis dabar net nėra legalu. Tu pavydi draugams, kurie savo laiku spėjo ne tik susipažinti, bet ir į zaksą nueiti. Šiandien tai tapo neįmanoma.

Tu supranti, kad vestuvės dabar kainuoja pigiau: į jas gali pasikviesti tik iki dešimties svečių, todėl likusius pinigus gali skirti kelionėms. Tiesa, kelionės jau taip pat uždraustos. Jei norėtum paminėti šią vieną gražiausių švenčių, turėtum būti tikrai originalus. Kur praleisti medaus mėnesį? Gal organizuoti 100 km žygį aplink Vilnių? Gal dvi savaites leisti saviizoliacijoje? Gal nuvykti į vienkiemį? Pasirinkimų ne taip ir mažai, tikrai ką nors sugalvotum.

Dabar tau ramybės neduoda vienas vienintelis klausimas: kaip susipažinti? Maža to, dvejoji, ar negausi baudos, jei kas nors sužinos, kad vaikštai į aklus pasimatymus. Tavo regėjimas ir taip labai silpnas, tai net ir gatvėje susipažindamas rizikuoji pamatyti ne tai, kas yra tikra. Kai įsigijai pirmuosius akinius, buvai nemaloniai nustebintas: paaiškėjo, kad žmonės yra gerokai baisesni nei manei.

 

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

6 kelionė: how to recover Facebook account?

  Kai pagalvoji, gerai, kad turi draugų. Jie neleidžia tau pūstis. Jei pasigiri, kad va, tavo bicepsai ėmė ir išsipūtė, draugai tau iš karto pasakys, kodėl. Priaugai svorio – štai   kodėl taip nutiko. Jei pasigirsi, kad turi rašymo talentą, tau pasakys, kad rašai kaip Malūkas. Šiaip jau tai priimtum kaip komplimentą, bet iš balso tono supranti, kad čia reikėtų įsižeisti. Jei pasigiri, kad vakar į tave pažiūrėjo net trys moterys, draugai tau primins, kad už tavęs buvo televizorius, ir tuo metu rodė kačiuuuukus. Išmestum tu tuos draugus iš draugų, bet dabar tai nebėra tai dramatiška, kaip „One.lt“ laikais – „Facebook“ juk tau nepraneša apie nutrauktas draugystes. O juk negali taip tyliai imti ir nebedraugauti – juk norisi kažkokių fejerverkų. Tai ir draugauji toliau, kas belieka. Kartais, kai pasidalini kokiu nauju įrašu, pastebi, kad trūksta Petro, Jono, Genadijaus, Oksanos, Arvydo ir Juozo like‘ų. Pasvajoji, kad tas socialinis tinklalapis pagal tai reitinguotų tavo draugus, o tuomet,

12 kelionė: herojai ir pasmerktieji

  Kai sužinai, kad tavo rajone gyvena vagis, kuris naktimis išlupinėja kaimynų automobilių magnetolas, be jokio gailesčio sakai, kad jam reikia nukapoti pirštus. Bet kai sužinai, kad jis – mylintis tėvas, auginantis dvynius, tačiau dėl teistumo nerandantis jokio darbo, imi jo gailėti. O tai kaip žmogui gyventi, kaip jam vaikus į mokyklą išleisti? Jauti, kad nori jam padėti, ir mintyse jau dėlioji planą, kaip tą padaryti. Jam jauti kur kas didesnį palankumą nei kaimynui teisininkui, kuris, kaip sako kaimynai, vaikus auklėja kumščiu. Supranti, kad tas magnetolafilas yra kur kas geresnis žmogus, tik bėda, kad jam gyvenimas netinkamai susiklostė. Imi galvoti, kad aplinkybės kartais priverčia daryti pačius netikėčiausius dalykus, kurie plačiajai visuomenei atrodo truputį kitaip nei tau. Nori gyventi – turi nusižengti taisyklėms ir pasipelnyti kitų sąskaita. Nusikaltėliai kartais atrodo tarsi herojai. Svarbiausia, kad jie, padarę blogą darbą, savo kaltę kompensuotų kokiu nors gražiu gestu.

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė