Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

23 kelionė: Butas su visais patogumais

 

Kai gyveni seno Vilniaus rajono sename name, imi džiaugtis nedideliais kasdieniškais dalykais: visą dieną nedingo elektra, pagaliau atsirado karštas ar šaltas vanduo, liftą suremontavo vos per kelias dienas, šiukšlių šalinimo vamzdis ėmė ir atsikimšo, ir t.t. Supranti, kad gyvenimas yra nuostabus, ir imi dar labiau vertinti civilizacijos pasiekimus. Taip, tu gali ištverti pusdienį be televizoriaus, gali parą ar dvi nesiprausti, bet tada, kai iš čiaupo bėga tik karštas vanduo, tenka praustis tamsoje, tenka baimintis, ar atitirpęs šaldytuvas neužpylė kaimynų, dėti pastangas lipant  laiptais į dešimtą ar dvyliktą aukštą, ir skendėti šiukšlėse, kurias išnešti lipant laiptais būtų pernelyg sudėtinga, mintyse pradedi skaičiuoti, kada gi galėsi įsigyti butą ne Karoliniškėse, bet Perkūnkiemyje ar dar naujesniame rajone. Tu jau pripratai prie kaimynų vaikų, kurie jau šešerius metus garsais imituoja gaisrinės sirenas, ir pripratai, kad remonto darbai paprasčiausiai niekada nepasibaigs – pirmadieniais gręžia vienas kaimynas, antradieniais – kitas, ir taip visą savaitę. Tavęs netrikdo šis triukšmas, o tada, kai elektra dingsta visame name, gali mėgautis ramybe – kaimynai nesiklauso mišių, negręžia sienų ir net nesiklauso muzikos, tik bėda, kad tau sunku sugalvoti, ką veikti. Lentynoje naujų knygų nematyti, nealkoholinis alus pernelyg šiltas, kad jį galėtum gerti, o ir išeiti niekur negali – nežinia, kaip pavyktų tamsoje nusiskusti barzdą. Nors šuo tavęs teiraujasi, kad galbūt būtų neblogai išeiti į lauką, tačiau tu bijai lipti laiptais – tamsoje tą padaryti pernelyg sunku. Taip, tu turi išmanųjį telefoną, kuriuo galėtum pasišviesti, tačiau prieš dingstant elektrai nespėjai jo įkrauti. Tada pagalvoji: kaip gaila, kad tavo vaikai jau užaugo, vadinamoji antra pusė taip pat turbūt subrendo, nes išėjo iš namų... Vienatvė sunki ir slegianti – tą supranti tik tada, kai negali įsijungti televizoriaus ar bent kompiuterio. Prisimeni psichologo žodžius, kad kiekvienam žmogui kasdien reikalingas gana nemažas prisilietimų skaičius, bet jų taip niekada ir negavai. Šuo tave bučiuoja tik tikėdamasis, kad tu jam atrysi maisto, o buvusi antroji pusė tave bučiuodavo tik tam, kad užuostų, ar nebuvai užsukęs į barą. Kaip tyčia, į barą tu buvai užsukęs, ir namo grįžai tik su šviesa. „Naktinė pamaina“ – paaiškini, nors ir pats žinai, kad niekas tuo netiki. Septintą ryto sėdėdamas prie baro ir stebėdamas, kaip padavėjai ant stalų sukelia kėdes, supranti, koks tu esi vienišas. Taip, tu susipažinai su šiek tiek žmonių, jie su tavimi bendravo... Moterys net ir flirtavo tarsi žadėdamos tavo rutinos nutraukimą ir svajonės išsipildymą, bet vėliau ateina rytas. Trumpai tie barai tedirba – septintą ryto jau turi kviestis taksi.

Gyvenant seno rajono sename name būna ir šiokių tokių malonių staigmenų. Štai, kad ir apsaugos nuo vaiduoklių įrengimas – automatiškai įsijungianti šviesa yra tikrai geras sprendimas. Nebebaisu vėlų vakarą išnešti šiukšles ar net grįžti namo lipant laiptais į dešimtą aukštą. Jutiklis pajunta tavo fizinį kūną, ir štai – tebūnie šviesa. Bėda tik ta, kad už tai reikės sumokėti. O čia jau dalykas nemažas.  Begalvodamas apie gerus dalykus mintys visada nuklysta prie blogųjų. Prisimeni, kad visai neseniai prakiuro kaimynų stogas. Taip, kaimynų, todėl, kad ne tu gyveni 12 aukšte. Mokėti už tai teks visiems. Vienas namo gyventojas sugalvojo, kad reikia perdažyti 5 aukšto sienas. Mokėti už tai teks visiems. Dar vienas kaimynėlis nusprendė, kad reikia įrengti lauko durų apsaugą nuo užsidarymo, mat, jis visą dieną nieko daugiau neveikia, tik nešioja baldus iš buto ir atgal. Mokėti už tai teks visiems. Svarstai, kaip čia sau geriau padarius, kad ir kitiems blogai būtų: gal kavos aparatą įsirengti savo aukšte, ar įsirengti rūkomąjį? Jei mokėsim visi, juk nebus labai brangu! Nagi, kaimynėliai, gyvenkime draugiškai!

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

6 kelionė: how to recover Facebook account?

  Kai pagalvoji, gerai, kad turi draugų. Jie neleidžia tau pūstis. Jei pasigiri, kad va, tavo bicepsai ėmė ir išsipūtė, draugai tau iš karto pasakys, kodėl. Priaugai svorio – štai   kodėl taip nutiko. Jei pasigirsi, kad turi rašymo talentą, tau pasakys, kad rašai kaip Malūkas. Šiaip jau tai priimtum kaip komplimentą, bet iš balso tono supranti, kad čia reikėtų įsižeisti. Jei pasigiri, kad vakar į tave pažiūrėjo net trys moterys, draugai tau primins, kad už tavęs buvo televizorius, ir tuo metu rodė kačiuuuukus. Išmestum tu tuos draugus iš draugų, bet dabar tai nebėra tai dramatiška, kaip „One.lt“ laikais – „Facebook“ juk tau nepraneša apie nutrauktas draugystes. O juk negali taip tyliai imti ir nebedraugauti – juk norisi kažkokių fejerverkų. Tai ir draugauji toliau, kas belieka. Kartais, kai pasidalini kokiu nauju įrašu, pastebi, kad trūksta Petro, Jono, Genadijaus, Oksanos, Arvydo ir Juozo like‘ų. Pasvajoji, kad tas socialinis tinklalapis pagal tai reitinguotų tavo draugus, o tuomet,

12 kelionė: herojai ir pasmerktieji

  Kai sužinai, kad tavo rajone gyvena vagis, kuris naktimis išlupinėja kaimynų automobilių magnetolas, be jokio gailesčio sakai, kad jam reikia nukapoti pirštus. Bet kai sužinai, kad jis – mylintis tėvas, auginantis dvynius, tačiau dėl teistumo nerandantis jokio darbo, imi jo gailėti. O tai kaip žmogui gyventi, kaip jam vaikus į mokyklą išleisti? Jauti, kad nori jam padėti, ir mintyse jau dėlioji planą, kaip tą padaryti. Jam jauti kur kas didesnį palankumą nei kaimynui teisininkui, kuris, kaip sako kaimynai, vaikus auklėja kumščiu. Supranti, kad tas magnetolafilas yra kur kas geresnis žmogus, tik bėda, kad jam gyvenimas netinkamai susiklostė. Imi galvoti, kad aplinkybės kartais priverčia daryti pačius netikėčiausius dalykus, kurie plačiajai visuomenei atrodo truputį kitaip nei tau. Nori gyventi – turi nusižengti taisyklėms ir pasipelnyti kitų sąskaita. Nusikaltėliai kartais atrodo tarsi herojai. Svarbiausia, kad jie, padarę blogą darbą, savo kaltę kompensuotų kokiu nors gražiu gestu.

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė