Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

25 kelionė: Visi keliai į namus

 

Važiuoji troleibusu, ir galvoji: Dėve, Dėve, Dėve, kaip gi viskas blogai. Kodėl kelionė tokia ilga? Bet taksi iš principo nekvieti – maža, koks atsilupėlis atvažiuos. Taip jau buvo nutikę ne kartą, ir paprasčiausiai žinai, kad tai tikrai pasikartos dar ir dar kartą. Vieną vakarą įsėdai į taksi automobilį, ir sudvejojai, ar namo kada nors dar grįši: taksistas tau pasakė, kad vis tiek žino, kur tave nuvežti, o skaitliuko nejungs, nes tu ir pats žinai, kiek gali tekti sumokėti. Nors važinėti taksi gal ir brangoka, bet kelionė troleibusu ar autobusu niekada nepraeina be nuotykių. Štai, važiuoji iš Karolinškių į Fabijoniškes, ir jokio tiesioginio maršruto nesugalvoji. Išlipi 16 troleibuso žiede, eini link Fabijoniškių, sustoji netoli stotelės, paspaudi šviesoforo mygtuką, ir lauki. Girdi, kad kažkas  tave visokiais necenzūriniais žodžiais keiksnoja, ir nesupranti kodėl. Tik vėliau paaiškėja, kad dėl tavo kaltės neatvažiuoja autobusas, ir jei dar kartą paspausi mygtuką, tikrai tikrai gausi į galvą. Gailiesi, kad neišsikvietei kokio mersedeso. Nors tąkart atsakai, kad tam vyriškiui tiesiog negerai su galva, bet kitą kartą, kai tave ima kankinti pagirios nuo nealkoholinio alaus, tu tą vyriškį pradedi suprasti. Impulsų kontrolė – gana sudėtingas dalykas: nors nuolat kartoji, kad gali negerti, bet vis tiek geri, o kai susinervini, išlieti įtūžį tenka ant arčiausiai esančio žmogaus. O ką? Tegu nespaudinėja tas idiotas nespaudinėja šviesoforo mygtukų.

Draugams skundiesi, kad kai važiuoji taksi, vairuotojas visada nori su tavimi plepėti, ir tave tai be galo vargina. Draugai šypsosi ir klausia: o tu sėdi į galą ar į priekį. Tai aišku, kad į priekį, – atsakai, ir tada visi juokiasi. Taigi taksistas jaučiasi įpareigotas su tavimi pliurpti, – sako tau jie. Sėsk į galą, ir vargo nematysi. Klausaisi ir negali patikėti savo ausimis.

Galvoji, kad kada nors ir tu išsilaikysi vairuotojo teises. Galbūt ne šiemet ir ne kitąmet, bet kada nors – tai tikrai tikrai. Nėra jokių abejonių. Klausia tavęs draugai: o kas tau trukdo tuojau pat užsirašyti į vairavimo mokyklą? Bet tu vis randi kokį pasiteisimą: ai, dabar kažkaip su pinigais striuka, vėliau laiko nebus, dar vėliau – greičiausiai irgi... Negali taip imti ir pasakyti, kad paprasčiausiai tu bijai vairuoti. Visai neturi jokio noro būdamas už vairo užmušti kokį žioplį. Vėliau tikrai neturėsi laiko po teismus tąsytis ir atsiprašymus rašyti. Geriau tegu už tokius dalykus būna atsakingi kiti, bet ne tu. Kam tau tos problemos? Važinėji troleibusais be rūpesčių jokių: gali apgalvoti dienos darbus, prisiminti, už ką taip nekenti žmonių, ar paprasčiausiai paskaityti knygą. Vairuodamas juk turėtum būti susitelkęs vien tik į kelią ir stengtis tarsi kėglių nenumušti pėsčiųjų. Tau patinka atsakomybę perkelti kitiems ant pečių. Štai kodėl iš kiekvienos balos išbrendi sausas.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

6 kelionė: how to recover Facebook account?

  Kai pagalvoji, gerai, kad turi draugų. Jie neleidžia tau pūstis. Jei pasigiri, kad va, tavo bicepsai ėmė ir išsipūtė, draugai tau iš karto pasakys, kodėl. Priaugai svorio – štai   kodėl taip nutiko. Jei pasigirsi, kad turi rašymo talentą, tau pasakys, kad rašai kaip Malūkas. Šiaip jau tai priimtum kaip komplimentą, bet iš balso tono supranti, kad čia reikėtų įsižeisti. Jei pasigiri, kad vakar į tave pažiūrėjo net trys moterys, draugai tau primins, kad už tavęs buvo televizorius, ir tuo metu rodė kačiuuuukus. Išmestum tu tuos draugus iš draugų, bet dabar tai nebėra tai dramatiška, kaip „One.lt“ laikais – „Facebook“ juk tau nepraneša apie nutrauktas draugystes. O juk negali taip tyliai imti ir nebedraugauti – juk norisi kažkokių fejerverkų. Tai ir draugauji toliau, kas belieka. Kartais, kai pasidalini kokiu nauju įrašu, pastebi, kad trūksta Petro, Jono, Genadijaus, Oksanos, Arvydo ir Juozo like‘ų. Pasvajoji, kad tas socialinis tinklalapis pagal tai reitinguotų tavo draugus, o tuomet,

12 kelionė: herojai ir pasmerktieji

  Kai sužinai, kad tavo rajone gyvena vagis, kuris naktimis išlupinėja kaimynų automobilių magnetolas, be jokio gailesčio sakai, kad jam reikia nukapoti pirštus. Bet kai sužinai, kad jis – mylintis tėvas, auginantis dvynius, tačiau dėl teistumo nerandantis jokio darbo, imi jo gailėti. O tai kaip žmogui gyventi, kaip jam vaikus į mokyklą išleisti? Jauti, kad nori jam padėti, ir mintyse jau dėlioji planą, kaip tą padaryti. Jam jauti kur kas didesnį palankumą nei kaimynui teisininkui, kuris, kaip sako kaimynai, vaikus auklėja kumščiu. Supranti, kad tas magnetolafilas yra kur kas geresnis žmogus, tik bėda, kad jam gyvenimas netinkamai susiklostė. Imi galvoti, kad aplinkybės kartais priverčia daryti pačius netikėčiausius dalykus, kurie plačiajai visuomenei atrodo truputį kitaip nei tau. Nori gyventi – turi nusižengti taisyklėms ir pasipelnyti kitų sąskaita. Nusikaltėliai kartais atrodo tarsi herojai. Svarbiausia, kad jie, padarę blogą darbą, savo kaltę kompensuotų kokiu nors gražiu gestu.

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė