Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

27 kelionė: Tabu

 

Mėsa ant medžių neauga. Žuvis – irgi nelabai, bet tuomet, kai tavęs paklausia, kodėl valgai tas vargšes žuvis, tu išdidžiai atsakai, kad mėsos atsisakei tik tam, kad galėtum suvalgyti daugiau lašišos. Na, gaila tau tų žuvų, norėtum ir jų nevalgyti, bet nieko negali padaryti – taip skanu, kad dėl to kažkam tenka aukoti gyvybę.

Taip, tu nevalgai vištų, triušių, jaučių, avių, kiaulių ir kitų padarų, bet apie tai garsiai nešauki. Bijai tapti isterišku fanatiku, kaip kartais nutinka veganams. Ne visiems! Bet… Štai, veganų būrys iš vienos žymios atlikėjos kėsinosi kailinius atimti – visas feisbukas mirgėjo (o gal ir tebemirga). Klausė veganų būrys, kodėl ji gėdos nejaučia, bet atsakymo taip ir negavo.

Vis dėlto, atsakymas slypi net ne anapus. Štai – mėsinės iškaboje puikuojasi laimingo paršiuko atvaizdas. Taip ir suprantam: ta kiaulė labai laiminga, kad ją paskerdė, ir džiaugiasi, kad gali pasitarnauti maitindama žmones. Gal ir kailinių parduotuvės iškaboje užsukti viliojo išsišiepusi audinė ar gudriai besišypsanti lapė. Juk kiekvienas kailiniuotas gyvūnėlis tik ir laukia, kad nuluptų jo kailinius. Sunku būti gražiam.

Kartais ir patiems veganams nelabai sekasi. Antiveganinio judėjimo nariai puola juos dėl morkų, kopūstų, bulvių ir agurkų kankinimo: negi nesuprantate, kad šioms vargšėms daržovėms taip pat labai skauda? O jas juk ir peiliu kapoja, ir be jokio gailesčio rankomis laužo... Galvą nurauna… Odą nudiria. Tarsi antiveganinio judėjimo nariai elgtųsi kitaip.

Tau sunku apsispręsti, kurią šių fanatikų pusę palaikyti. Jei atvirai, tau nepatinka nei vieni, nei kiti. Norėtum nevalgyti mėsos, tačiau bijai būti apšauktas daržovių kankintoju. Bet ir mėsą valgyti bijai – gal koks iš bado alpstantis veganas pabandys su tavimi susidoroti.

Apie savo mitybą geriau apskritai nešnekėti. Ir tikrai geriau nereikia kas kartą fotografuoti savo pusryčius, pietus ar vakarienę. Gali sulaukti tikrai didelės pasipiktinimo bangos, ar (neduokdie) net prarasti dalį socialinių tinklalapių draugų.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė...

13 kelionė: Superšunininkai

  Turi kaimyną, auginantį haskį. Ir dar vieną kaimyną, kuris augina jorkšyriuką. Vienas kaimynas šunį nuolatos uždaro į balkoną, todėl tenka klausytis dainų ir dainelių, o kito kaimyno šuns tu truputį prisibijai – jau yra tau kartą įkandęs į blauzdą. Tu irgi turi šunį. Vidutinio dydžio. Nei haskį, nei jorkšyrą. Kartais tavo vidutinio dydžio šuo bando užmegzti draugišką kontaktą su haskiu ar su jorkšyru, bet kaimynams tai nelabai patinka. Sako, kad haskis yra haskis, ir jam nereikia jokių draugysčių su kitais šunimis. Jo paskirtis – tempti. Kaip supranti, to šuns gyvenimo tikslas – tempti   savo šeimininką, nes visada pirmas pro duris išsiveržia haskis, o iš paskos dusdamas atbėga ir kaimynas. Jorkšyro šeimininkas irgi neleidžia savo šuniukui bendrauti su kitais savo giminaičiais. Vos tik pamato, kad tavo vidutinio dydžio šuo norėtų pauostyti jo jorkšyriuką, išpučia akis, ir pasiima šuniuką ant rankų – maža ką, gal tavo šuo perkąs jam gerklę. Jorkšyrininkai žino, kad jų šuniu...

4 kelionė: klientas visada teisus

  Jei dirbi klientų aptarnavimo srityje, tikrai žinai, kaip galima, ir kaip negalima kalbėti. Jei klientas turi nusiskundimų, tu jokiu būdu negali jam sakyti, kad eitų pas konkurentus, o tada, jei skambini ir siūlai tam tikras paslaugas, bet prisikambini turinčiam skundų esamam klientui,   negali tiesiog imti ir sakyti: „ach, taip,   suprantu, kad jūs nepatenkintas, gero vakaro“. Todėl tada, kai susiduri su tokiais klientų aptarnavimo specialYstais (taip taip, ne specialistais), tau iš karto kyla noras rašyti skundą. Tokių skundų jau esi prikaupęs visą sekciją, nes nori stebėti, ar bent kiek patobulėjai skųsdamasis. Supranti, kad tą irgi reikia mokėti, nes kitaip nieko neišsireikalausi. Graužiesi, kad „Facebook‘e“ galima tik vieną kartą palikti vienos žvaigždutės įvertinimą, nes tą su mielu noru atliktum dar ir dar kartą. Dar geriau – jei tą galėtum atlikti anonimiškai. Juk visada daug paprasčiau pulti kitus, kai niekas nežino, kas gi slepiasi po tavo pseudonimu. Ypač tad...