Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

30 kelionė: Paaiškinimai ir pasiaiškinimai

 

Kai kas nors tampa neaišku, visada nori paaiškinimo, o tada, kai nepateisini kitų žmonių lūkesčių, jauti, kad turi pasiaiškinti. Kai pavėluoji į darbą, darbdavys reikalauja, kad pasiaiškintum, nors ir taip visiems aišku, kad tu paprasčiausiai pramiegojai. Kai eini į vestuves, ir į vokelį įdedi tik penkiasdešimt eurų (taip taip, pagal nerašytas taisykles šiais laikais žmonės deda ne mažiau nei šimtą), jauti pareigą pridėti ir pasiaiškinimą, kad šiuo metu tau labai sunkus laikotarpis, ir negali pridėti dar penkiasdešimt eurų. Jei žadėjai būti ištikimas, bet tau nepavyko ištesėti šio pažado, taip pat turi aiškintis, kodėl taip nutiko. Visi nori, kad viskas visada būtų pakankamai aišku, nes kitaip gyvenimas tampa pernelyg sudėtingas. Tik pagalvok – galbūt darbdavys negalės užmigti be perstojo galvodamas, kodėl tu nuolatos laužai taisykles, ir neateini  į darbą laiku, tavo neseniai susituokę draugai negalės atsipalaiduoti povestuvinės kelionės metu, nes svarstys, kodėl tu, būdamas toks artimas draugas, atseikėjai tiek nedaug pinigų, kai ketvirtos eilės pusseserė įdėjo net tris šimtus eurų. Ką jau kalbėti apie tavo buvusią antrąją pusę, kurią tu taip niekšiškai apgavai. Juk pažadėjai.

Nugyvenai jau ne vieną dešimtį metų, todėl išmokai pakankamai logiškai meluoti – net ir pats įtikėjai, kad visada sakai tiesą. Gal kartais tavo išgalvotos istorijos skamba gana neįtikėtinai, bet viskas gana logiška, tad nėra prie ko prikibti. Tik gaila, kad ta tavo logika kitiems kartais kelia įtarimų – tada jau turi aiškintis ne tik dėl savo poelgių, bet taip pat ir dėl melo. Deja, tai dažniausiai yra ganėtinai keblu, nes paprasčiausiai yra tik vienas atsakymas – na, kilo mintis pameluoti, tai ėmiau ir pamelavau. Be jokios priežasties. Na, gerai, gerai, gal norėjai sušvelninti tiesą, apsaugoti kitus nuo žiaurios realybės, ar dar nuo kokių kitų blogybių. Meluodamas tu nesuijauti blogai – juk kartais tas nekaltas melas yra kur kas geresnis už tą žiaurią tiesą, kuri yra tarsi viską griaunanti jėga. Jei nenori žinoti tiesos, geriau ir neprašyk, kad kas nors tau ką nors paaiškintų ar pasiaiškintų. Priimk tą švelnų melą kaip vienintelę tiesą, ir galėsi kur kas ramiau miegoti.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

6 kelionė: how to recover Facebook account?

  Kai pagalvoji, gerai, kad turi draugų. Jie neleidžia tau pūstis. Jei pasigiri, kad va, tavo bicepsai ėmė ir išsipūtė, draugai tau iš karto pasakys, kodėl. Priaugai svorio – štai   kodėl taip nutiko. Jei pasigirsi, kad turi rašymo talentą, tau pasakys, kad rašai kaip Malūkas. Šiaip jau tai priimtum kaip komplimentą, bet iš balso tono supranti, kad čia reikėtų įsižeisti. Jei pasigiri, kad vakar į tave pažiūrėjo net trys moterys, draugai tau primins, kad už tavęs buvo televizorius, ir tuo metu rodė kačiuuuukus. Išmestum tu tuos draugus iš draugų, bet dabar tai nebėra tai dramatiška, kaip „One.lt“ laikais – „Facebook“ juk tau nepraneša apie nutrauktas draugystes. O juk negali taip tyliai imti ir nebedraugauti – juk norisi kažkokių fejerverkų. Tai ir draugauji toliau, kas belieka. Kartais, kai pasidalini kokiu nauju įrašu, pastebi, kad trūksta Petro, Jono, Genadijaus, Oksanos, Arvydo ir Juozo like‘ų. Pasvajoji, kad tas socialinis tinklalapis pagal tai reitinguotų tavo draugus, o tuomet,

12 kelionė: herojai ir pasmerktieji

  Kai sužinai, kad tavo rajone gyvena vagis, kuris naktimis išlupinėja kaimynų automobilių magnetolas, be jokio gailesčio sakai, kad jam reikia nukapoti pirštus. Bet kai sužinai, kad jis – mylintis tėvas, auginantis dvynius, tačiau dėl teistumo nerandantis jokio darbo, imi jo gailėti. O tai kaip žmogui gyventi, kaip jam vaikus į mokyklą išleisti? Jauti, kad nori jam padėti, ir mintyse jau dėlioji planą, kaip tą padaryti. Jam jauti kur kas didesnį palankumą nei kaimynui teisininkui, kuris, kaip sako kaimynai, vaikus auklėja kumščiu. Supranti, kad tas magnetolafilas yra kur kas geresnis žmogus, tik bėda, kad jam gyvenimas netinkamai susiklostė. Imi galvoti, kad aplinkybės kartais priverčia daryti pačius netikėčiausius dalykus, kurie plačiajai visuomenei atrodo truputį kitaip nei tau. Nori gyventi – turi nusižengti taisyklėms ir pasipelnyti kitų sąskaita. Nusikaltėliai kartais atrodo tarsi herojai. Svarbiausia, kad jie, padarę blogą darbą, savo kaltę kompensuotų kokiu nors gražiu gestu.

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė