Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

37 kelionė: Beprotmūšis

 

Antradienis – didi diena. Vakare galima išbandyti savo jėgas proto mūšyje. Jei pasiseka, kitą savaitę tavo komandą perkels į kitą, aukštesnį divizioną, o tai reiškia, kad praėjusį kartą tikrai neblogai pavarėte. Tik gaila, kad taip nenutinka, o tada, kai sužinai, jog kažkas iš tavo pažįstamų žaidžia aukštesnėse lygose, nė kiek nesutrinki, ir sakai, kad jūsų komanda parašė prašymą visada žaisti ten pat. Kiekvieną savaitę tikiesi, kad jau šį kartą tikrai tikrai ims ir pasiseks, bet taip nenutinka. Tai pasakykit, ką daryti, kai to proto paprasčiausiai nėra? Išgirdęs vedėjo skaitomą  klausimą galvoji, ką čia sugalvojus, – juk tikrai tikrai kažkada skaitei apie tas nykstančias lietuviškas krevetes, tik niekaip negali atsiminti, kaip jos vadinasi. Protingi tie, kurių pasakiškai gera atmintis, bet ne visi tuo gali pasigirti. Ir vis dėlto, visada norisi kitus paprotinti. Vos tik kas nors pasako ar padaro kokią nors nesąmonę, iš karo kyla noras pasiimti pieštuką, tušinuką ar kitą gana aštrų daiktą, ir, baksnojant į petį (ar į minkštesnę vietą) kartoti : „Esi durnas, esi durnas, esi tikrai tikrai durnas“. Bet niekas nepasikeičia. Turbūt ne be reikalo sakoma, kad kvailas nesupras, o protingas nesakys, bet štai ima ir pasireiškia koks nors beprotizmas. Tai ir tu, kartodamas savo tiesas, nebūtinai esi protingesnis.

O vieną kartą jums tame protmūšyje visai netikėtai ima ir pasiseka. Kitos komandos jus iš karto puola kaltinti gūglinimu, bet jos nežino, kad jūs neturite pakankamai proto naudotis išmaniaisiais telefonais. Tie durnieji telefonai gi net neturi prieigos prie interneto! Todėl išdidžiai pasakai, kad paprasčiausiai jus aplankė sėkmė. Ir tikrai tikrai nenusirašinėjot – juk dar reikia žinoti, kurios komandos rašo teisingus atsakymus, ir kurios tiesiog aklai spėja.

Kai esi gausiai susirinkusios komandos dalis, kartais tenka labai karštakošiškai pasiginčyti, koks gi turėtų būti teisingas atsakymas. Vienas draugas rėkia, kad teisingas atsakymas Prancūzija, o kitas nesiliauja kartoti, kad tikrai tikrai ne, irk ad užrašyčiau kitą atsakymą – „Vokietija“. Tada komanda pasidalina į dvi dalis: vieni palaiko pirmąjį atsakymą, kiti – kitą, tačiau laikas baigiasi, iš pykčio užrašai „Rusija“, ir visi nustembate, kad teisingas atsakymas buvo raganosis. Na, bent jau smarkiai nesusipykote.

Nutinka ir taip, kad vedėjas sugalvoja apdovanoti paskutinę vietą užėmusią komandą. Bet tada ir vėl – jus kaltina pasyviu žaidimu, nes kai kurių atsakymų juk paprasčiausiai NEĮMANOMA NEŽINOTI. Tave ir tavo komandos draugus apima gėdos jausmas, todėl tu, komandos kapitonas, atrėži, kad gal šiek tiek ir pasukčiavote, – juk labai norėjote tų saldainių. Kaltintojas atrėžia, kad taip ir galvojo, tačiau ir toliau pyksta, kad užėmė ne paskutinę, bet priešpaskutinę vietą. Būtent todėl visada stengiesi žaisti vidutiniškai – tada niekas negalės tavęs kaltinti.

Kartais pabandai paprotauti nuotoliniu būdu: du kartus per dieną yra pateikiamas naujas klausimas, ir turi ne daugiau nei vieną minutę į jį atsakyti. Užduotis tikrai ne iš lengvųjų, nes bandai žaisti sąžiningai ir nesinaudoti jokiomis paieškos sistemomis. Tave stebina kiti žaidėjai – jei reikia parašyti bendrinį kokio augalo pavadinimo, jie būtinai pademonstruos savo žinias įrašydami ir lotynišką. Nu, tikrai negūglino. Žinoma, tu esi sąžiningas ir nė nebandai slapta pažeidinėti taisyklių, todėl tau ir nesiseka.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė...

13 kelionė: Superšunininkai

  Turi kaimyną, auginantį haskį. Ir dar vieną kaimyną, kuris augina jorkšyriuką. Vienas kaimynas šunį nuolatos uždaro į balkoną, todėl tenka klausytis dainų ir dainelių, o kito kaimyno šuns tu truputį prisibijai – jau yra tau kartą įkandęs į blauzdą. Tu irgi turi šunį. Vidutinio dydžio. Nei haskį, nei jorkšyrą. Kartais tavo vidutinio dydžio šuo bando užmegzti draugišką kontaktą su haskiu ar su jorkšyru, bet kaimynams tai nelabai patinka. Sako, kad haskis yra haskis, ir jam nereikia jokių draugysčių su kitais šunimis. Jo paskirtis – tempti. Kaip supranti, to šuns gyvenimo tikslas – tempti   savo šeimininką, nes visada pirmas pro duris išsiveržia haskis, o iš paskos dusdamas atbėga ir kaimynas. Jorkšyro šeimininkas irgi neleidžia savo šuniukui bendrauti su kitais savo giminaičiais. Vos tik pamato, kad tavo vidutinio dydžio šuo norėtų pauostyti jo jorkšyriuką, išpučia akis, ir pasiima šuniuką ant rankų – maža ką, gal tavo šuo perkąs jam gerklę. Jorkšyrininkai žino, kad jų šuniu...

4 kelionė: klientas visada teisus

  Jei dirbi klientų aptarnavimo srityje, tikrai žinai, kaip galima, ir kaip negalima kalbėti. Jei klientas turi nusiskundimų, tu jokiu būdu negali jam sakyti, kad eitų pas konkurentus, o tada, jei skambini ir siūlai tam tikras paslaugas, bet prisikambini turinčiam skundų esamam klientui,   negali tiesiog imti ir sakyti: „ach, taip,   suprantu, kad jūs nepatenkintas, gero vakaro“. Todėl tada, kai susiduri su tokiais klientų aptarnavimo specialYstais (taip taip, ne specialistais), tau iš karto kyla noras rašyti skundą. Tokių skundų jau esi prikaupęs visą sekciją, nes nori stebėti, ar bent kiek patobulėjai skųsdamasis. Supranti, kad tą irgi reikia mokėti, nes kitaip nieko neišsireikalausi. Graužiesi, kad „Facebook‘e“ galima tik vieną kartą palikti vienos žvaigždutės įvertinimą, nes tą su mielu noru atliktum dar ir dar kartą. Dar geriau – jei tą galėtum atlikti anonimiškai. Juk visada daug paprasčiau pulti kitus, kai niekas nežino, kas gi slepiasi po tavo pseudonimu. Ypač tad...