Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

40 kelionė: Veiksmingiausia dieta

 

Storų žmonių nedera vadinti storais. Na, išskyrus tuos atvejus, jei ir pats esi pakankamai storas. Gali savo draugui sakyti: „Ė tu, storuli, gal nealkoholinio brendžio?“ Ir gali būti tikras, kad jis nesupyks. Bet tada, jei tavo svoris yra normalus, o tavo draugo – nelabai, apie svorį kalbėti negražu. Negražu ir net draudžiama. Neduokdie, nuspręsi pasiskųsti, kad priaugai kilogramą ar du – iškart pajausi, kaip tave nutrenkia bičiulio akių žaibai. Geriau pasėdėk ir patylėk. Jei esi storas, o tavo draugas – plonas, jauti turintis teisę pasakyti, kad tavo draugas atrodo kaip džiūsna, nes tu nė kiek nepameluosi. O tavo draugas nei iš šio, nei iš to, ima ir įsižeidžia. Ir dar primena tau, kad esi storas. Supranti, kad jis nepavalgęs, dėl to ir piktas. Bet jei esi plonas, o tavo draugas – irgi plonas, viskas vėl tampa paprasčiau. Tu jam gali sakyti „Ė tu, plonuli, gal nealkoholinės degtinės?“, ir jis nė kiek nesupyks. Nes jūs abu ploni. Juokauti gali su tokiais pat, kaip ir tu, nes priešingu atveju gali ir į galvą gauti.

Nuo seno sakoma, kad priaugęs svorio žmogus yra pasitaisęs, o štai numetęs svorio – sublogęs. Na, tai ką čia ir beprikomentuosi – ploni žmonės blogi, o stori – geri. Pamatai stambesnio žmogaus nuotrauką, ir galvoji – ojojoi, koks jis geras, mėgsta bandeles, atrodo labai geros širdies žmogus, o pamatęs plonesnio žmogaus nuotrauką, imi galvoti, kodėl gi jis nevalgo, gal koks narkomanas, ar kas jam darosi. Tave ima graužti pavydas, ir prisimeni, kad prieš šešis mėnesius, Naujųjų metų išvakarėse, pasižadėjai sau apsilankyti sporto klube. Dar prisimeni, kad sporto klubas buvo sausakimšas, todėl tu niekaip niekaip (pabrėžiu – tikrai niekaip) negalėjai įsisprausti tarp tų storulių ir plonulių. Gal tu sporto klube išvis nebuvai, bet tik įsivaizdavai, kad visi ten tą pačią dieną pradėjo vykdyti Naujųjų metų pažadus. Praėjusio sezono marškinėliai neužsisega, maudymosi glaudės irgi labai glaudžiai apsitempia, bet vis tiek įžvelgi pliusų – toms baltoms lininėms kelnėms nebereikia jokio diržo! Nagi, nagi, tai ko tau į tą sporto klubą? Taigi ten visi tik ir nužiūrinėja sporto klubo lankytojų figūrytes, apkalbinėja dar visaip… Kai esi storas, tau į sporto klubą eiti gėda. Todėl galvoji, galvoji ir galvoji, ką čia sugalvojus, kad tas svoris pats nukristų. Va, matai, kad kaip tik dabar reklamuoja stebuklingas tabletytes, kurias praryji – ir alkio kaip nebūta. Tik po pusės metų supranti, kad tie skrandžio skausmai ir galvos skausmai kažkokiu būdu yra susiję su tom stebuklingom piliulėm, padedančiom kovoti su antsvoriu. Ir dar supranti, kad tau jos niekaip nepadeda, nes geriausios tabletės nuo alkio, be abejo, yra kotletai.Vėliau, kai supranti, kad gal ir persistengei su tais riebiais valgiais, bandai sportuoti, bet tai tau neteikia jokio malonumo. Pabaigęs kardio pratimų treniruotę (nurodymus, žinoma, radai „Youtube“),  jautiesi paplonėjęs. Na štai – galima ir vėl pavalgyti.

Klausaisi draugų istorijų – jie pasakoja, kad priaugo svorio gerdami vienokius ar kitokius vaistus, tai tau ir kyla klausimas, gal kokie vaistai padėtų numesti svorio. Draugai nevynioja į vatą, ir sako, kad tik amfetaminas padėtų, bet geriau rinktis sportą. Bet tu vis tiek norėtum to išvengti, todėl bandai grikių dietą. Vieną dieną valgai grikius su druska, kitą – su saldžiųjų paprikų milteliais, dar kitą – su cukrumi. Ketvirtą dieną pasigamini garnyrą prie grikių, ir įveikęs didelę šašlykų porciją gali savimi didžiuotis: va čia tai bent dieta! Galima jos laikytis nors ir visą gyvenimą.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

6 kelionė: how to recover Facebook account?

  Kai pagalvoji, gerai, kad turi draugų. Jie neleidžia tau pūstis. Jei pasigiri, kad va, tavo bicepsai ėmė ir išsipūtė, draugai tau iš karto pasakys, kodėl. Priaugai svorio – štai   kodėl taip nutiko. Jei pasigirsi, kad turi rašymo talentą, tau pasakys, kad rašai kaip Malūkas. Šiaip jau tai priimtum kaip komplimentą, bet iš balso tono supranti, kad čia reikėtų įsižeisti. Jei pasigiri, kad vakar į tave pažiūrėjo net trys moterys, draugai tau primins, kad už tavęs buvo televizorius, ir tuo metu rodė kačiuuuukus. Išmestum tu tuos draugus iš draugų, bet dabar tai nebėra tai dramatiška, kaip „One.lt“ laikais – „Facebook“ juk tau nepraneša apie nutrauktas draugystes. O juk negali taip tyliai imti ir nebedraugauti – juk norisi kažkokių fejerverkų. Tai ir draugauji toliau, kas belieka. Kartais, kai pasidalini kokiu nauju įrašu, pastebi, kad trūksta Petro, Jono, Genadijaus, Oksanos, Arvydo ir Juozo like‘ų. Pasvajoji, kad tas socialinis tinklalapis pagal tai reitinguotų tavo draugus, o tuomet,

12 kelionė: herojai ir pasmerktieji

  Kai sužinai, kad tavo rajone gyvena vagis, kuris naktimis išlupinėja kaimynų automobilių magnetolas, be jokio gailesčio sakai, kad jam reikia nukapoti pirštus. Bet kai sužinai, kad jis – mylintis tėvas, auginantis dvynius, tačiau dėl teistumo nerandantis jokio darbo, imi jo gailėti. O tai kaip žmogui gyventi, kaip jam vaikus į mokyklą išleisti? Jauti, kad nori jam padėti, ir mintyse jau dėlioji planą, kaip tą padaryti. Jam jauti kur kas didesnį palankumą nei kaimynui teisininkui, kuris, kaip sako kaimynai, vaikus auklėja kumščiu. Supranti, kad tas magnetolafilas yra kur kas geresnis žmogus, tik bėda, kad jam gyvenimas netinkamai susiklostė. Imi galvoti, kad aplinkybės kartais priverčia daryti pačius netikėčiausius dalykus, kurie plačiajai visuomenei atrodo truputį kitaip nei tau. Nori gyventi – turi nusižengti taisyklėms ir pasipelnyti kitų sąskaita. Nusikaltėliai kartais atrodo tarsi herojai. Svarbiausia, kad jie, padarę blogą darbą, savo kaltę kompensuotų kokiu nors gražiu gestu.

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė