Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

42 kelionė: Gražiausios metų šventės

 

Kai akropoliai ir panoramos pasipuošia elniais ir eglutėmis, po truputį pradedi suprasti, kad turi labai daug draugų ir giminaičių, o tada, kai visą savo atlyginimą (ir dar šiek tiek į minusą) išleidi dovanoms, supranti, kad tų draugų ir giminaičių turi net per daug. Tada (o gal dar ir kiek anksčiau) tave užlūsta prieškalėdinis pyktis. Aprėki kasininkę. Paaiškini paštinininkei, kaip reikia dirbti. Picų išvežiotojui vietoj arbatpinigių parodai špygą. O ką? Juk tau nėra nuotaikos. Viskas atrodo pateisinama. Žiūrėdamas televizorių sužinai, kad begemotai nėra tokie geručiai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, – prireikus jie gali perkąsti net krokodilą. Po šių naujienų jauti, kaip tave užplūsta begalinis žiemos liūdesys. Pavėluota rudeninė depresija.

Jei prieš Kalėdas tau prireikia nueiti į paštą, pamatai, ko tikrai niekada neteko matyti. Visos močiutės masiškai siunčia pinigus į užsienį savo vaikams ir anūkams, o tos pinigų sumos gerokai viršija tavo atlyginimą. Ateina čia ir kitokių bobučių, kurios beeidamos pinigus pameta, o tada neranda net poros eurų atvirukui. Tau nėra nuotaikos, todėl stovi ir dalini joms po eurą ar du – juk šventės. Tik padėkos nesulauki.

Tu matai, kaip žmonės skuba į prekybos centrus pirkti dovanas savo artimiesiems, o tau tai visiškai nerūpi. Visas dovanas jau seniausiai sukrovei po savo įsivaizduojama egle, ir lauki, kol kas nors užsuks į svečius. Jau ne pirmus metus neįsilieji į prieššventinį šurmulį, nes supranti, kad tai – ne tau.

Maža to, dar pasirašai periciją uždrausti fejerverkus. O ko ne? Kasmet vis pasirodo, kad draudimų turime per mažai. Nemokat elgtis su visokiom bombioškėm, tai niekas jūsų ir neišmokys. Nebent ranką nusitrauksit, ir kitais metais truputį pakeisite savo nuomonę apie prekybcentriuose parduodamą pirotechniką. Facebook‘e visi tik piktinasi, kas čia per nesamonės, kodėl tik šiemet tie fejerverkai visiems parūpo, ir kam čia juos drausti dėl kažkokių gyvūnėlių mylėtojų, kurie nemoka tinkamai socializuoti savo šunų. Jei ne Facebook‘as, tikriausiai taip ir nesužinotum, kiek idiotų yra mūsų žemelėje. Sako jie, kad nėra jokios problemos. Visiškai jokios problemėlės. Taigi tik vieną naktį per metus! Bet tu žinai, kad jie meluoja – jau gruodžio pabaigoje buvai pamiršęs, ką reiškia ramiai išsimiegoti. Taip, tu supranti, kad reikėtų geresnių langų, tačiau neturi tam pinigų. O petardų sprogdintojai jų tikrai turi – prieš užmigdamas skaičiuoji pokštelėjimus, ir bandai juos konvertuoti į eurus. Už juos jau ne tik naujus langus sudėtum, bet ir naują butą įsigytum. Tave ima kankinti pavydas, todėl pasirašai peticiją ir savo giminaičių, ir įsivaizduojamų asmenų vardu. Galbūt kitos šventės tau kels kur kas mažesnį stresą.

Kaimynų vaikams nuolat aiškini, kad tos jų sprogdinamos petardos gali išbaidyti Kalėdų senelio elnius, ir tada jų jau niekaip nepasieks užsakytos dovanos. Jie juokiasi, ir sako, kad tuos „iPhon‘us“ tėvai jau seniausiai nupirko ir paslėpė už spintos, todėl įsivaizduojamas Kalėdų senelis jiems mažiausiai rūpi.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

6 kelionė: how to recover Facebook account?

  Kai pagalvoji, gerai, kad turi draugų. Jie neleidžia tau pūstis. Jei pasigiri, kad va, tavo bicepsai ėmė ir išsipūtė, draugai tau iš karto pasakys, kodėl. Priaugai svorio – štai   kodėl taip nutiko. Jei pasigirsi, kad turi rašymo talentą, tau pasakys, kad rašai kaip Malūkas. Šiaip jau tai priimtum kaip komplimentą, bet iš balso tono supranti, kad čia reikėtų įsižeisti. Jei pasigiri, kad vakar į tave pažiūrėjo net trys moterys, draugai tau primins, kad už tavęs buvo televizorius, ir tuo metu rodė kačiuuuukus. Išmestum tu tuos draugus iš draugų, bet dabar tai nebėra tai dramatiška, kaip „One.lt“ laikais – „Facebook“ juk tau nepraneša apie nutrauktas draugystes. O juk negali taip tyliai imti ir nebedraugauti – juk norisi kažkokių fejerverkų. Tai ir draugauji toliau, kas belieka. Kartais, kai pasidalini kokiu nauju įrašu, pastebi, kad trūksta Petro, Jono, Genadijaus, Oksanos, Arvydo ir Juozo like‘ų. Pasvajoji, kad tas socialinis tinklalapis pagal tai reitinguotų tavo draugus, o tuomet,

12 kelionė: herojai ir pasmerktieji

  Kai sužinai, kad tavo rajone gyvena vagis, kuris naktimis išlupinėja kaimynų automobilių magnetolas, be jokio gailesčio sakai, kad jam reikia nukapoti pirštus. Bet kai sužinai, kad jis – mylintis tėvas, auginantis dvynius, tačiau dėl teistumo nerandantis jokio darbo, imi jo gailėti. O tai kaip žmogui gyventi, kaip jam vaikus į mokyklą išleisti? Jauti, kad nori jam padėti, ir mintyse jau dėlioji planą, kaip tą padaryti. Jam jauti kur kas didesnį palankumą nei kaimynui teisininkui, kuris, kaip sako kaimynai, vaikus auklėja kumščiu. Supranti, kad tas magnetolafilas yra kur kas geresnis žmogus, tik bėda, kad jam gyvenimas netinkamai susiklostė. Imi galvoti, kad aplinkybės kartais priverčia daryti pačius netikėčiausius dalykus, kurie plačiajai visuomenei atrodo truputį kitaip nei tau. Nori gyventi – turi nusižengti taisyklėms ir pasipelnyti kitų sąskaita. Nusikaltėliai kartais atrodo tarsi herojai. Svarbiausia, kad jie, padarę blogą darbą, savo kaltę kompensuotų kokiu nors gražiu gestu.

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė