Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

42 kelionė: Gražiausios metų šventės

 

Kai akropoliai ir panoramos pasipuošia elniais ir eglutėmis, po truputį pradedi suprasti, kad turi labai daug draugų ir giminaičių, o tada, kai visą savo atlyginimą (ir dar šiek tiek į minusą) išleidi dovanoms, supranti, kad tų draugų ir giminaičių turi net per daug. Tada (o gal dar ir kiek anksčiau) tave užlūsta prieškalėdinis pyktis. Aprėki kasininkę. Paaiškini paštinininkei, kaip reikia dirbti. Picų išvežiotojui vietoj arbatpinigių parodai špygą. O ką? Juk tau nėra nuotaikos. Viskas atrodo pateisinama. Žiūrėdamas televizorių sužinai, kad begemotai nėra tokie geručiai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, – prireikus jie gali perkąsti net krokodilą. Po šių naujienų jauti, kaip tave užplūsta begalinis žiemos liūdesys. Pavėluota rudeninė depresija.

Jei prieš Kalėdas tau prireikia nueiti į paštą, pamatai, ko tikrai niekada neteko matyti. Visos močiutės masiškai siunčia pinigus į užsienį savo vaikams ir anūkams, o tos pinigų sumos gerokai viršija tavo atlyginimą. Ateina čia ir kitokių bobučių, kurios beeidamos pinigus pameta, o tada neranda net poros eurų atvirukui. Tau nėra nuotaikos, todėl stovi ir dalini joms po eurą ar du – juk šventės. Tik padėkos nesulauki.

Tu matai, kaip žmonės skuba į prekybos centrus pirkti dovanas savo artimiesiems, o tau tai visiškai nerūpi. Visas dovanas jau seniausiai sukrovei po savo įsivaizduojama egle, ir lauki, kol kas nors užsuks į svečius. Jau ne pirmus metus neįsilieji į prieššventinį šurmulį, nes supranti, kad tai – ne tau.

Maža to, dar pasirašai periciją uždrausti fejerverkus. O ko ne? Kasmet vis pasirodo, kad draudimų turime per mažai. Nemokat elgtis su visokiom bombioškėm, tai niekas jūsų ir neišmokys. Nebent ranką nusitrauksit, ir kitais metais truputį pakeisite savo nuomonę apie prekybcentriuose parduodamą pirotechniką. Facebook‘e visi tik piktinasi, kas čia per nesamonės, kodėl tik šiemet tie fejerverkai visiems parūpo, ir kam čia juos drausti dėl kažkokių gyvūnėlių mylėtojų, kurie nemoka tinkamai socializuoti savo šunų. Jei ne Facebook‘as, tikriausiai taip ir nesužinotum, kiek idiotų yra mūsų žemelėje. Sako jie, kad nėra jokios problemos. Visiškai jokios problemėlės. Taigi tik vieną naktį per metus! Bet tu žinai, kad jie meluoja – jau gruodžio pabaigoje buvai pamiršęs, ką reiškia ramiai išsimiegoti. Taip, tu supranti, kad reikėtų geresnių langų, tačiau neturi tam pinigų. O petardų sprogdintojai jų tikrai turi – prieš užmigdamas skaičiuoji pokštelėjimus, ir bandai juos konvertuoti į eurus. Už juos jau ne tik naujus langus sudėtum, bet ir naują butą įsigytum. Tave ima kankinti pavydas, todėl pasirašai peticiją ir savo giminaičių, ir įsivaizduojamų asmenų vardu. Galbūt kitos šventės tau kels kur kas mažesnį stresą.

Kaimynų vaikams nuolat aiškini, kad tos jų sprogdinamos petardos gali išbaidyti Kalėdų senelio elnius, ir tada jų jau niekaip nepasieks užsakytos dovanos. Jie juokiasi, ir sako, kad tuos „iPhon‘us“ tėvai jau seniausiai nupirko ir paslėpė už spintos, todėl įsivaizduojamas Kalėdų senelis jiems mažiausiai rūpi.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

10 kelionė: nupirkti tyrimai

Kol neini į polikliniką, jautiesi visiškai sveikas, bet jei jau nusprendi apsilankyti pas gydytoją, kelio atgal nebėra. Galbūt net pasijausi mirštantis (didelė tikimybė). Tau tikrai lieps atlikti tyrimus ir tyrimukus, o tada, jei jie bus mokami (šimtaprocentinė tikimybė), tad prie kasos tave ims vanoti karštas, šaltas ir drungnas prakaitas. Gali būti, kad tave išveš su greitąja – juk niekas negali žinoti, kokia liga slepiasi po šiais gana neįprastais simptomais. Jei bandyti priešintis, medikams teks panaudoti tramdomus marškinius, ir tada visi keliai ves tik į Vasaros gatvę. Į polikliniką gal ir visai neitum, bet tau skaudu, kad kas mėnesį moki sveikatos draudimą, bet nieko gero už tuos pinigus negauni. Dantis tenka taisyti už savo pinigus, skiepytis – irgi iš savo lėšų, o tuomet, kai nueini į vaistinę, mintyse jau pradedi verkti, kodėl visi vaistai tokie brangūs. Viešai verkti net nedrįsti – juk žinai, kad vaistinės darbuotoja tau tikrai bandys įsiūlyti raminamųjų, kurie taip pat nė...

13 kelionė: Superšunininkai

  Turi kaimyną, auginantį haskį. Ir dar vieną kaimyną, kuris augina jorkšyriuką. Vienas kaimynas šunį nuolatos uždaro į balkoną, todėl tenka klausytis dainų ir dainelių, o kito kaimyno šuns tu truputį prisibijai – jau yra tau kartą įkandęs į blauzdą. Tu irgi turi šunį. Vidutinio dydžio. Nei haskį, nei jorkšyrą. Kartais tavo vidutinio dydžio šuo bando užmegzti draugišką kontaktą su haskiu ar su jorkšyru, bet kaimynams tai nelabai patinka. Sako, kad haskis yra haskis, ir jam nereikia jokių draugysčių su kitais šunimis. Jo paskirtis – tempti. Kaip supranti, to šuns gyvenimo tikslas – tempti   savo šeimininką, nes visada pirmas pro duris išsiveržia haskis, o iš paskos dusdamas atbėga ir kaimynas. Jorkšyro šeimininkas irgi neleidžia savo šuniukui bendrauti su kitais savo giminaičiais. Vos tik pamato, kad tavo vidutinio dydžio šuo norėtų pauostyti jo jorkšyriuką, išpučia akis, ir pasiima šuniuką ant rankų – maža ką, gal tavo šuo perkąs jam gerklę. Jorkšyrininkai žino, kad jų šuniu...

4 kelionė: klientas visada teisus

  Jei dirbi klientų aptarnavimo srityje, tikrai žinai, kaip galima, ir kaip negalima kalbėti. Jei klientas turi nusiskundimų, tu jokiu būdu negali jam sakyti, kad eitų pas konkurentus, o tada, jei skambini ir siūlai tam tikras paslaugas, bet prisikambini turinčiam skundų esamam klientui,   negali tiesiog imti ir sakyti: „ach, taip,   suprantu, kad jūs nepatenkintas, gero vakaro“. Todėl tada, kai susiduri su tokiais klientų aptarnavimo specialYstais (taip taip, ne specialistais), tau iš karto kyla noras rašyti skundą. Tokių skundų jau esi prikaupęs visą sekciją, nes nori stebėti, ar bent kiek patobulėjai skųsdamasis. Supranti, kad tą irgi reikia mokėti, nes kitaip nieko neišsireikalausi. Graužiesi, kad „Facebook‘e“ galima tik vieną kartą palikti vienos žvaigždutės įvertinimą, nes tą su mielu noru atliktum dar ir dar kartą. Dar geriau – jei tą galėtum atlikti anonimiškai. Juk visada daug paprasčiau pulti kitus, kai niekas nežino, kas gi slepiasi po tavo pseudonimu. Ypač tad...